fbpx
Przejdź do treści

Menu

O czym pamiętać decydując się na trajkę?

Rowery poziome i trójkołowe dla wszystkich - Dekers

O tym pamiętaj myśląc o trójkołowcu!

Jakiś czas temu na naszym blogu pojawił się artykuł „Dlaczego warto zdecydować się na trajkę”, w którym pisaliśmy o korzyściach płynących z posiadania poziomego, trójkołowego roweru elektrycznego

Korzyści faktycznie jest sporo, a niektóre mają szczególne znaczenie w zależności od sposobu użytkowania poziomego roweru trójkołowego, jednak istnieje parę kwestii, o których należy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taki zakup.

O czym pamiętać decydując się na trajkę

Nietypowe rozmiary

Oczywistą różnicą między rowerem trójkołowym dla dorosłych, a zwykłym rowerem są jego gabaryty. Mimo że wymiary roweru jeśli chodzi o szerokość i długość, są dość podobne to w przypadku trójkołowego roweru elektrycznego, jest to dużo masywniejszy pojazd. 

Finalnie zajmuje nieco więcej miejsca w garażu dlatego warto już wcześniej pomyśleć o tym gdzie będziemy przechowywać nasz pojazd. Najlepszym rozwiązaniem będzie przechowywanie trajki w garażu. Zapobiegnie to niepożądanemu działaniu wilgoci na rower.

Zdrowa bateria to podstawa

Ponieważ nasze pojazdy są wspomagane elektrycznie i posiadają baterie, istnieje kilka kwestii, które mają realny wpływ na ich żywotność. Najczęstsze pytanie, jakie słyszymy to: „Jaki jest czas ładowania?”. To jak długo będzie ładowała się bateria, zależy przede wszystkim od tego, jakiej użyjemy ładowarki. Im mocniejsza ładowarka, tym ładowanie będzie szybsze. 

Jednak krótkie ładowanie nie pozostaje bez znaczenia dla samych ogniw. Z naszych obserwacji wynika, że najlepszy czas ładowania to około 8-9 godzin, czyli przysłowiowe zostawienie na noc. W takim czasie baterie naładują się do pełna bez zbędnego obciążania i nagrzewania.

Składając baterie dokładamy wszelkich starań, aby były one szczelne i odporne na warunki pogodowe, czy te w czasie jazdy. Mimo to długotrwałe wystawianie baterii na niekorzystne działanie wilgoci lub niskiej temperatury może mieć negatywny wpływ na jej trwałość. W okresie zimowym również zalecamy przechowywanie baterii w ciepłym otoczeniu

Tak jak wszystkie inne baterie, tak i te w każdym rowerze elektrycznym powoli wytracają zmagazynowaną energię. Dlatego jeśli jakiś czas nie korzystaliśmy z roweru, warto podładować baterie, aby nie stały zbyt długo rozładowane.

Zdrowa bateria to podstawa

Sprawa (rower) wyższej wagi

Decydując się na zakup customowego roweru elektrycznego, musimy liczyć się z wagą takiego pojazdu. Przeciętny elektryk waży od 18 do 25 kilogramów. W przypadku naszych elektrycznych Dekersów zależnie od wybranego modelu musimy się liczyć z wagą od 35 do nawet 50 kilogramów. Waga ta wynika z kilku czynników. Najważniejszym jest sama rama roweru.

Z racji, że nasze rowery to poziome trójkołowce, rozkład masy, a co za tym idzie sił oddziałujących na konkretne elementy, jest inny niż w standardowym rowerze. Odpowiednia budowa konstrukcji oraz wykorzystanie odpowiednich materiałów zapewnia wytrzymałość i bezpieczeństwo.

Wykorzystanie elektryki w naszych custom bike, chociaż znacząco poprawia komfort jazdy i zdecydowanie ułatwia pokonywanie podjazdów, to jednak dokłada kilka kilogramów do wagi całej konstrukcji. W tym miejscu warto się zastanowić, do jakich celów będziemy używać naszej trajki

Jeśli będzie to typowa turystyczna wyprawówka rowerowa i planujemy zabierać ze sobą ekwipunek, warto mieć na pokładzie dwie baterie, aby bezproblemowo i z elektrycznym wsparciem docierać do celu. Jeśli jednak planujemy głównie jeździć rehabilitacyjnie lub relaksacyjnie na niewielkich dystansach zdecydowanie wystarczy nam jedna bateria, dzięki czemu znacząco zaoszczędzimy na wadze naszego elektrycznego trójkołowca

Przechowywanie roweru

Przechowywanie roweru

Kolejnym ważnym czynnikiem są warunki, w jakich przebywa nasz trójkołowy elektryczny pojazd, gdy z niego nie korzystamy. Jeśli jest to suchy garaż, to nie ma żadnego problemu.

Jednak jeśli nasz wyjątkowy customowy rower garażuje na zewnątrz, warto byłoby zabrać same baterie do domu. Dzięki temu nie będziemy narażać ich na działanie wilgoci czy pogody. 

Jesteś zdecydowany na spełnienie marzenia o posiadaniu spersonalizowanego Cusotm Ebike? Super!! 

Skontaktuj się z nami jak najszybciej, abyśmy mogli przystąpić do pracy nad Twoim elektrycznym trójkołowcem!

Na naszym blogu znajdziesz również wpis o tym, dlaczego warto zdecydować się na rower trójkołowy ze wspomaganiem elektrycznym.
Przeczytaj koniecznie!

Dodatkowa rundka po blogu?

Wiemy, że chcesz tu zajrzeć