Rowery dla niepełnosprawnych
Dysfunkcja ruchowa nie musi wiązać się z prozą życia. Zainwestuj w profesjonalny rower dla niepełnosprawnych lub rower inwalidzki i ciesz się z podróżowania podczas rekonwalescencji, lub choroby. Poznaj cechy takich modelów i ich zalety — podejmij decyzję i złóż zamówienie u naszego przedstawiciela.
Budowa solidnych rowerów dla niepełnosprawnych
Mocny rower dla niepełnosprawnych to model, który bez wątpienia gwarantuje poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Oczywiście rozwaga podczas prowadzenia każdego roweru jest nieodzownym elementem tego sportu, jednak trójkołowce to coś więcej niż zwyczajne klasyki. Są mniej chwiejne dzięki solidnej konstrukcji i trzem dość dużym kołom. Szeroki fotel zapewnia optymalny komfort i poczucie stabilizacji, a poziomy układ napędowy wraz z poziomą pozycją kierującego w znacznym stopniu odciąża układ mięśniowy i kręgosłup.
Rower dla niepełnosprawnych sygnowany logiem firmy Dekers to również:
- osprzęt Shimano Coues/Deore,
- intuicyjny system kompensacji Ackerman jako układ kierowniczy,
- felgi Dartmoor Raider, łożyska maszynowe, szprychy ze stali nierdzewnej oraz opony typu off-road,
- silnik o mocy 250 W – 1500 W,
- bateria 1128 Wh o zasięgu do 100 km,
- czujnik wspomagania pedałowania z regulacją mocy,
- bieg wsteczny,
- przejrzysty wyświetlacz.
Co zapewnia jazda na rowerze inwalidzkim?
Gdy choroba postępuje i zabiera sprawność ruchową, najmniejsza niezależność jest na wagę złota. W wielu przypadkach jazda rowerem inwalidzkim to zew wolności w życiu pełnym ograniczeń. Jazda każdym rowerem, nie tylko inwalidzkim, to również lepsze samopoczucie, utrata zbędnych kilogramów, spotkania ze znajomymi, a nawet życiowy cel i realizacja ulubionej formy aktywności. Chociaż, będąc zdrowym, często zdarza nam się zapominać o tym, jaki wpływ na jakość naszego życia ma zdrowie, to często przy drobnych dysfunkcjach ruchowych, przypominamy sobie o tym błogosławieństwie i bardziej o siebie dbamy.
I właśnie dlatego warto zainwestować w solidny rower rehabilitacyjny, by móc cieszyć się dobrym nastrojem, czerpać z życia przyjemność i lepiej dbać o swoje ciało.
W jakich dysfunkcjach warto korzystać z rowerów dla niepełnosprawnych?
Biorąc pod uwagę możliwości oraz budowę roweru inwalidzkiego od firmy Dekers to bez wątpienia zakres zdolności tego sprzętu jest ogromny. Elektryczny rower trójkołowy sprawdzi się podczas:
- unieruchomienia kończyny górnej lub dolnej,
- zaleceń o nieobciążaniu układu ruchowego,
- nawracających zawrotów głowy,
- okresie rekonwalescencji po lekkich udarach, zawałach oraz złamaniach,
- powrotu do formy po przewlekłych chorobach.
- częściowej niepełnosprawności ruchowej.
Oczywiście ocena własnych możliwości fizycznych to kwestia bardzo indywidualna. Ta sama choroba może mieć różny przebieg i różne konsekwencje, dlatego warto trafnie określić swoje możliwości ruchowe, a decyzję o zakupie trójkołowca z napędem elektrycznym skonsultować z lekarzem prowadzącym lub fizjoterapeutą.
Ile kosztuje rower dla niepełnosprawnego i jak można sfinansować jego zakup?
Koszt zakupu roweru dla niepełnosprawnych jest zależny od tego, co dany model oferuje. Wyposażenie, a także jakość wykonania są ważną częścią, która ma bardzo duży wpływ na cenę produktu. Jednak w przypadku rowerów dla niepełnosprawnych można ubiegać się o dofinansowanie. Aby otrzymać środki na zakup roweru, należy skontaktować się między innymi z centrum informacyjno-doradczym dla osób z niepełnosprawnością — znajdują się one przy oddziałach PFRON. Wysokość dofinansowania zależy od projektu, który jest realizowany, oraz od wartości zamawianego roweru ze wspomaganiem.
A więc, aby otrzymać wsparcie w postaci dofinansowania roweru inwalidzkiego z napędem elektrycznym i odzyskać przepustkę do niezależności, możesz zgłosić się do poniższych placówek:
- PFRON — Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnoprawnych
- OSP — Ośrodek Pomocy Społecznej
- PCPR — Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Powyższe placówki znajdują się w każdym mieście powiatowym i na terenie każdej gminy. Warunkiem do otrzymania wsparcia finansowego jest posiadanie lekkiego stopnia niepełnosprawności lub orzeczenia o niepełnosprawności, jeśli potrzebujący ma mniej niż 16 lat.
Ile wynosi wsparcie na rower inwalidzki? W zależności od sytuacji i od realizowanego projektu osoba z niepełnosprawnością ruchową może otrzymać nawet do 95% wartości zakupu przy 5% wkładu własnego.
Jakich dokumentów potrzebujesz, by złożyć wniosek o wsparcie na zakup trójkołowego roweru inwalidzkiego? Oto lista:
- dowód potwierdzający tożsamość,
- orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oryginalne,
- wniosek pobrany ze strony beneficjenta projektu i wypełniony przez osobę ubiegającą się o dofinansowanie,
- zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego,
- opinia lekarska, w której lekarz stwierdza zapotrzebowanie na tego rodzaju sprzęt,
- faktura proforma od producenta sprzętu, którą firma Dekers przesyła w trybie pilnym.
Wnioski składa się w określonych terminach, a o wsparcie można ubiegać się raz na trzy lata.
Czym wyróżniają się rowery dla niepełnosprawnych z firmy Dekers?
Modele, które są dostępne w stałej ofercie w firmie Dekers można dowolnie modyfikować, dostosowując je do potrzeb poszczególnych osób. Każdy poziomy rower elektryczny można dopasować do wzrostu użytkownika oraz innych wymagań. Dbamy o to, by dodanie poszczególnych funkcji nie zaburzało estetyki roweru oraz bezpieczeństwa osoby podróżującej.
Stawiamy na bezkompromisową jakość i atrakcyjny design. Rowery są wygodne w użytkowaniu nawet w czasie długich wypraw. Ponadto w Dekers zwracamy uwagę na poniższe aspekty:
- dopasowanie obsługi roweru trójkołowego do dysfunkcji ruchowych użytkownika,
- bardzo łatwe serwisowanie pojazdu,
- wysoka bezawaryjność,
- solidna budowa zapewniająca optymalne poczucie bezpieczeństwa.
Jeśli zależy Ci na powiększeniu swoich możliwości, skorzystaj z naszej oferty. Rowery dla niepełnosprawnych Dekers potrafią odmienić życie.
Jak zamówić rower inwalidzki na naszej platformie?
Aby dokonać, zamówienia wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami w naszym formularzu zakupowym. Platforma jest łatwa w obsłudze, a zakupy zajmą Ci niewiele czasu. Do realizacji zamówienia niezbędne jest podanie takich danych, jak imię i nazwisko, adres zamieszkania i adres skrzynki elektronicznej. Po wpisaniu wszystkich informacji określ formę dostawy i dokonaj płatności. A jeśli potrzebujesz pomocy w kwestiach technicznych, skontaktuj się z naszym przedstawicielem — wyjaśnimy wszystko, co stanowi zagadkę, a ma związek z naszymi rowerami inwalidzkimi.
Pamiętaj, że u nas zawsze otrzymujesz:
- bardzo dobry kontakt ze sprzedającym,
- prostą w obsłudze platformę zakupową,
- wsparcie posprzedażowe.
Nie czekaj dłużej. Odmień swoją rzeczywistość, inwestując w rower dla niepełnosprawnych.