fbpx
Przejdź do treści

Menu

Dlaczego warto zdecydować się na trajkę?

Rower i integracja społeczna osób niepełnosprawnych

Dlaczego trzy koła?

To jedno z częściej padających pytań przed zakupem elektrycznego trójkołowca.

Chociaż ostateczna decyzja i tak zależy od głównego użytkownika roweru, to jest kilka argumentów, które mogą przemawiać na korzyść takiego pojazdu poziomego. 

W tym wpisie postaramy się kilka z nich przybliżyć.

Dlaczego trzy koła? - Dekers Bike
Dlaczego trzy koła? - Dekers Polska

Po pierwsze – Komfort

Pokonywanie dłuższych dystansów na każdym rowerze staje się po czasie męczące — to naturalne. 

Jest jednak różnica w spędzeniu kilku godzin na rowerowym siodełku, nawet tym najwygodniejszym, aniżeli na wygodnym fotelu w półleżącej pozycji. 

Konstrukcja elektrycznego poziomego trójkołowca  umożliwia ustawienie fotela w taki sposób, gdzie możemy czuć się zrelaksowani, a w trakcie samej jazdy nie przeciążamy kręgosłupa i nadgarstków.

Odpowiednie dopasowanie odległości do pedałów, sprawia, że wykonujemy naturalny ruch podczas jazdy. 

Ponadto budowa oparta o dwa koła z przodu i jedno amortyzowane z tyłu gwarantuje, że pokonywanie nawet większych nierówności nie wpływa na nasze ciało w takim stopniu, jak to ma miejsce przy tradycyjnym rowerze.

Wyprawowy muł

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się wybrać na dłuższą wyprawę rowerową lub planujesz taką, dobrze wiesz ile sprzętu i bagażu trzeba ze sobą zabrać. 

Wiadomo, że ostatecznie ilość ekwipunku jest uzależniona od specyfiki i długości naszej wycieczki, jednak trudno ukryć, że możliwości ładunkowe na trajce są znacznie większe. 

Dwa boczne bagażniki na mniejsze torby, które umożliwiają trzymanie najpotrzebniejszych rzeczy pod ręką, w tym także bidonów.

Kolejny, większy bagażnik na tylnym kole, pozwala na zamontowanie dużych bocznych sakw

Cały taki zestaw daje ponad 100 litrów pojemności na wycieczkowy ekwipunek. 

Największym custom ebike w tym przypadku są właśnie trzy koła, dzięki czemu nie odczuwamy trudności związanych z utrzymaniem równowagi na tak obładowanym rowerze. 

Rower trójkołowy Dekers idealny na wyprawy rowerowe
Elektryczny silnik i bateria zapewnią niezbędne wspomaganie w terenie

Elektryczne wsparcie

W przypadku naszych Dekersów  zdecydowanym atutem jest wsparcie w postaci elektrycznego silnika. Od Ciebie zależy czy będzie on tylko wsparciem do standardowego pedałowania, czy dasz się ponieść i wciśniesz manetkę na maksa.

Moc silnika jest zależna od wybranego modelu roweru poziomego, jednak już w modelu flagowym poczujesz zdecydowaną ulgę przy podjazdach pod górkę lub poczujesz wiatr we włosach na długiej prostej.

Dzięki zastosowaniu elektrycznego silnika rower customowy pozostaje cichy, a my sami możemy pozostać bliżej natury.

Nie przejmuj się zasięgiem i odzyskuj energię jadąc z górki.

Ponadto dzięki stosowanym przez nas akumulatorom z łatwością przejedziesz 100 kilometrów na jednym ładowaniu.

Warto również wspomnieć, że nasze customowe rowery można wyposażyć w dwie takie baterie.

Furtka do życia bez barier

Dzięki swojej poziomej konstrukcji, elektrycznemu wspomaganiu i sporej ilości dodatkowych akcesoriów, rower trójkołowy idealnie sprawdza się jako sprzęt rehabilitacyjny

Bezpieczna i stabilna budowa, wygodny fotel oraz możliwość posiadania podstawowych rzeczy pod ręką dzięki sakwom, sprawia,  że jest to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z problemami w normalnym poruszaniu. 

Zarówno osoby po wylewie czy też cierpiące na takie choroby jak SM, często mają trudności z utrzymaniem równowagi i korzystaniem z tradycyjnych rowerów trójkołowych. 

Pozioma budowa trajki eliminuje ten problem i pozwala na samodzielne przemieszczanie. 

W przypadku osób o znacznej lub całkowitej niepełnosprawności nóg jest również opcja całkowitej rezygnacji z tradycyjnego napędu manualnego i pozostanie tylko przy napędzie elektrycznym. 

Takie rozwiązanie pozwala na dalsze czerpanie radości z podróżowania, a także znacząco ułatwia przemieszczanie się w codziennym życiu. 

Mimo swoich rozmiarów trajka elektryczna swobodnie mieści się w podjazdach dla wózków. Dzięki odpowiedniemu prześwitowi i sporym kołom bez problemu radzi sobie z krawężnikami i dziurami. 

Bieg wsteczny i boczne lusterka umożliwiają swobodne manewrowanie rowerem elektrycznym bez konieczności wstawania z niego, czy korzystania z pomocy innych.

Furtka do życia bez barier

Z naszego innego wpisu na blogu dowiesz się również o czym należy pamiętać decydując się na nasz polski poziomy rower elektryczny! Zapraszamy do lektury!

Dodatkowa rundka po blogu?

Wiemy, że chcesz tu zajrzeć